توالت فرنگی – قیمت انواع توالت فرنگی – مزایا و معایب استفاده از توالت فرنگی

توالت فرنگی - قیمت انواع توالت فرنگی - مزایا و معایب استفاده از توالت فرنگی

توالت فرنگی – قیمت انواع توالت فرنگی – مزایا و معایب استفاده از توالت فرنگی

توالت فرنگی

توالت فرنگی یکی از انواع دستشویی هایی است که مانند صندلی استفاده می‌شود. توالت فرنگی نشانه تمدن و نوگرایی اروپایی انگاشته می‌شود.

هر کس به‌طور میانگین بیش از شش ماه از عمر خود را روی کاسه توالت فرنگی می‌گذراند.

 

مزیت توالت فرنگی نسبت به توالت آسیایی

با توجه به این نکته که فشار زانو‌ها به روی ناحیه زیرین شکم در زمان دفع هاضمه وجود نخواهد داشت، این نوع توالت به نسبت توالت آسیایی دارای استانداردهای بهداشتی برتری است.

 

معایب استفاده از توالت فرنگی

کسانی که از سرویس های فرنگی استفاده می‌کنند به‌طور میانگین نزدیک به ۱۱۴ تا ۱۳۰ ثانیه روی کاسه توالت می‌نشینند.

اما کسانی که از توالت سنتی استفاده می‌کنند به‌طور متوسط نزدیک به ۵۱ ثانیه روی توالت می‌نشینند. این مدت زمان کمتر برای سلامتی بهتر است.

با نشستن روی کاسه توالت فرنگی، مجرای مقعد در زاویه قائمه (۹۰ درجه) قرار می‌گیرد. این مسئله باعث می‌شود ماهیچه پایین مقعد جلوی مسیر خروج روده بزرگ را بگیرد و فرد برای تخلیه روده، زور زیادی بزند.

مزایا و معایب استفاده از توالت فرنگی

 

زور زدن هنگام تخلیه روده‌ها باعث بروز مشکلاتی مانند بواسیر، سنکوپ و حتی سکته مغزی می‌شود.

راه حل ساده: تنها کافی است زانوهای خود را بالا بیاورید تا بدن از زاویه ۹۰ درجه به ۳۵ درجه تغییر دهد. این کار با قرار دادن یک چهارپایه و در موارد اضطراری و نبود امکانات به وسیله گذاشتن یک دسته روزنامه یا چند مجله در زیر پا ممکن می‌شود. با بالا آوردن زانوها باعث می‌شود انسدادی که در حالت نشسته، میان روده بزرگ و مقعد ایجاد می‌شود از بین رفته و تخلیه کامل روده‌ها آسان‌تر انجام شود.

 

فاکتورهای انتخاب یک سرویس بهداشتی مناسب

هنگامی که موضوع انتخاب یک توالت فرنگی به میان می‌آید، فاکتورهای بسیاری پیش رو قرار می‌گیرند. بهتر است برای داشتن یک انتخاب و خرید مناسب، به تمامی آن‌ها توجه شود.

یکی از این فاکتورها دقت به تناسب نوع آن با ساختار بنایی است که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین باید دید که برای سرویس بهداشتی چه محیطی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اگر برای سرویس بهداشتی منازل، شرکت‌ها، فرودگاه‌ها، پاساژها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند، هر یک بایستی دارای خصوصیاتی باشند که برای استفاده در آن محیط مناسب‌تر باشند.

فاکتورهای این چنینی بسیارند و در نظر داشتن تمامی آن‌ها مستلزم داشتن شناختی از انواع و ویژگی‌های آن‌هاست.

به همین سبب به منظور به دست دادن مختصر راهنمایی‌ای در انتخاب یک توالت فرنگی مناسب، در ادامه به بررسی ویژگی‌های انواع آن می‌پردازیم.

 

انواع توالت فرنگی

سرویس بهداشتی فرنگی نیز همانند بسیاری دیگر از ساخته‌های دست بشر، به تدریج از نظر شکل ظاهری و سیستم عملکرد دچار تحول شده‌اند.

شرکت‌های سازنده‌ی این محصولات ضمن تلاش برای ارائه‌ی محصولاتی با تنوع بیشتر، با هدف پوشش دادن نیازهای کاربران مختلف، همواره بر آنند تا عملکرد آن‌ها را نیز ارتقاء بخشیده و در راستای کارآمدتر کردنشان از تکنولوژی‌های به‌روز نهایت بهره را ببرند.

این تحولات باعث شده تا آنها از ویژگی‌های متنوعی برخوردار شوند. در ادامه با مهم‌ترین این ویژگی‌ها آشنا خواهیم شد.

 

انواع سرویس فرنگی از نظر ظاهر

بنابر سلیقه اشخاص در فرم ها و طرح های متفاوتی تولید می گردد.

از محبوب ترین انواع آن می توان به مدلهای مربع و گرد اشاره کرد.

در این میان برخی از برندها اقدام به طراحی و تولید شکل های مدرن و گاهی اوقات اشکال کلاسیک نموده اند که در نوع خود زیبا و پوشش دهنده سلایق افراد با توجه به سن و جنسیت می باشد.

 

انواع توالت فرنگی از نظر ابعاد و اندازه

از نظر ابعادی از استانداردهای خاص خود تبعیت میکنند.

به طور کلی عرض اغلب آنها در دنیا در حدود ۳۶.۵ الی ۳۷ سانتیمتر است. طول آنها بسته به نوع توالت فرنگی بین ۵۴ سانتیمتر الی ۷۲ سانتمیتر متغیر است.

از آنجا که نشیمن و درب بر روی پن توالت فرنگی قرار می گیرد، فضای مفید مورد استفاده در حدود ۳۰ الی ۳۳ سانتمیتر است.

لذا بسته به فضایی که در سرویس بهداشتی داریم و بسته به اشخاصی که قرار است از توالت فرنگی استفاده کنند میتوانیم از نظر ابعادی انتخاب مناسبی را داشته باشیم.

ارگونومی یکی از اساسی ترین مسائل در انتخاب توالتهای فرنگی است. بسته به کشورهای سازنده این استانداردها متفاوت است.

اصولا کشورهای مختلف بنابر سلیقه، قد و قامت عمومی مردم کشوراین استانداردها را رعایت می کنند. لذا توجه به ارگونومی با توجه به طول مصرف از سرویس بهداشتی امری مهم تلقی میگردد که غالبا مورد توجه قرار نمیگرد.

برای مشاهده انواع توالت فرنگی در فروشگاه خانه لاکچری می توانید از لینک زیر اقدام فرمایید:

انواع توالت فرنگی

 

انواع توالت فرنگی از نظر متریال (دوام و استحکام)

توالت های فرنگی بنابر کاربرد و مکان استفاده از مواد و متریال مختلفی ساخته میشوند.

رایج ترین نوع متریال به لحاظ رعایت بهداشت فردی، سرامیک با لعاب است. تکنولوژی تولید لعاب و سرامیک در شرکتهای مختلف متفاوت است.

همچنین ضخامت لعاب و مکانهای لعاب دهی در توالت فرنگی در قیمت و البته زیبایی و کاربرد آنها تاثیر گذار است.

دقیقا به دلیل این که شما از توالت فرنگی برای سال ها استفاده می کنید باید متریال بیرونی و درونی مورد استفاده در آن را بررسی کنید.

هر دو در نگهداشتن اجزای توالت فرنگی در کنار هم نقش دارند و تعیین کننده استحکام و دوام آن در گذر زمان هستند.

برخی از توالت های فرنگی از ورقهای استیل نیز ساخته می شوند که عمدتا مصارفی همچون داخل کابین هواپیما، مکانهای عمومی پر رفت آمد و… دارند.

 

انواع توالت فرنگی از نظر کم مصرف و سازگار با محیط زیست

بهترین توالت فرنگی ها در بازار امروز آنهایی هستند که با مصرف بهینه آب و استفاده از متریال های مرغوب به حفظ محیط زیست کمک می کنند.

برخی از برندها کاسه توالت فرنگی با لعاب آنتی باکتریال تولید می کنند که همه چیز را برای استفاده نفر بعدی کاملا بهداشتی و تمیز نگه می دارد.

توالت فرنگی های دوراویت و سنیترا در مدل خارجی و توالت فرنگی مروارید در مدل ایرانی از این دسته هستند؛ چون هم در هنگام تخلیه آب کمتری مصرف می کنند و هم لعاب سرامیک آنها به گونه ای است که کمترین ماده تمیز کننده را برای شستشو نیاز دارند.

 

انواع توالت فرنگی از نظر تخلیه و شستشو

توالتهای فرنگی اولیه شستشو با تخلیه گردابی آب از مخزن صورت می گرفت که البته تخلیه به صورت کامل انجام نشده و مشکلات بسیاری را ایجاد میکرد. از این رو در سری های جدید دیگر از این روش برای تخلیه توالت فرنگی ها استفاده نمی شود.

به طور کلی تخلیه آن یا به صورت شستشوی کاسه از محفظه های تعبیه شده که اصطلاحا ریم نامیده می شود و یا بصورت شستشوی جت صورت می پذیرد.

در هر دو روش آب از مخزن به وسیله مکانیزم تعبیه شده در مخزن از شبکه های تعبیه شده در نواحی فوقانی پن توالت فرنگی تخلیه و علاوه بر شستشوی کامل کاسه، فشار مناسب جهت تخلیه را نیز تامین می کند.

تکنولوژی ریملس یا نوریم (Rimless or No rim) جدید ترین روش برای شتشوی توالتهای فرنگی است.

 

دسته بندی جزئی تخلیه آب سرویس های فرنگی به صورت زیر می باشد:

  • مدل اول سیستم تخلیه گردابی می باشد. که احتمال گرفتگی در این مدل وجود دارد.
  • مدل دوم، سیستم تخلیه ریزشی می باشد. که صدا و حجم مصرفی آب بالایی دارد.
  • مدل سوم تخلیه واتر جت دارد که از دو مورد قبلی بهتر است و صدای کمتری تولید می کند.
  • مدل های بعدی تخلیه توربو جت، سوپر جت و تخلیه آبشاری می باشد.

 

انواع توالت فرنگی از نظر رنگ

بیشتر از ۸۰ درصد توالت فرنگی ها رنگ سفید کلاسیک را دارند.

اما شرکت های اروپایی هم هستند که آنها را با رنگ های مورد پسند امروزی تولید می کنند که از بین اینها می توان به شرکت سنیترا ایتالیا اشاره کرد.

شرکت سنیترا مدلهای والهنگ (دیواری) و بک تو وال خود را در رنگها و طرح های مختلف عرضه نموده است.

استفاده از رنگهای منحصر به فرد و البته سازگار با ۹۰ درصد سرامیک های روز دنیا باعث شده است تا این برند در میان طراحان داخلی و آرشیتکت ها از جایگاه خوبی برخوردار باشد.

همچنین ترکیب این رنگها در کنتراست ایجاد شده با سایر المانهای سرویس بهداشتی نظیر شیرآلات و اکسسوری های حمام، جلوه خاصی را به محیط سرویس بهداشتی میدهد.

 

انواع توالت از نظر رنگ

 

انواع توالت فرنگی از نظر نشیمن و درب توالت

یکی از اجزاء مهم در انتخاب توالت فرنگی، پن می باشد.

از آنجا که پن در ارتباط مستقیم با آب و سایر مواد می باشد، لذا انتخاب توالتهایی با لعاب مناسب و ضخیم در این قسمت پیشنهاد میگردد.

پن معمولا در اشکال مربعی، بیضی و دایره ای شکل و احجام نامتقارن طراحی و ساخته می شود. بسته با نوع طراحی مدرن و کلاسیک میتوانید نسبت به انتخاب شکل پن اقدام کنید.

از نقطه نظر ارگونومی بدن، پن توالت های فرنگی با اشکال بیضی و مربع به لحاظ سهولت استفاده از مقبولیت و محبوبیت بالاتری نسبت به سایر اشکال برخوردارند.

اشکالی همچون گرد اغلب اوقات برای سرویس های بهداشتی کوچک و عمدتا سرویس کودکان استفاده میگردند.

واضح است که در صورتیکه فضای سرویس شما اجازه استفاده از سایر توالتهای فرنگی را نمیدهد، انتخاب توالتهای گرد به دلیل سایز کوچکتر پیشنهاد میگردد.

توالت فرنگی های بیضی و مربع شکل، اگر چه فضای بیشتری اشغال می کنند اما فضای نشستن بیشتری فراهم میکنند و اغلب برای کشورهایی که از شیر آفتابه و شیلنگ برای شستشو استفاده میکنند مناسب تر است.

نشینمن و درب توالت جزو قسمتهایی است که کمتر به آن توجه میگردد.

درصورتیکه این قسمت با توجه به تماس مستقیم با بدن انسان جزو مهمترین اجزاء یک توالت شناخته میشود. لذا توصیه می شود در انتخاب دربهایی با تکنولوژی ساخت و البته ارگونومی و صد در صد بهداشتی کوشا باشید.

یکی از تفاوت های اصلی توالت های برند با توالتهای متفرقه، توجه به نشیمن و درب آن می باشد.

 

رعایت اصول بهداشت در ساخت درب نشیمن فرنگی

در صورتیکه از مواد غیر استاندارد در این بخش استفاده شود، می تواند بعد از مدتی به پوست شما صدمه بزند. لذا در انتخاب این قسمت نهایت دقت را بخرج دهید.

معمولا نشیمن و درب از مواد PP و یا PVC استفاده میشود. البته در برخی از کارخانه ها به گرید بهداشتی بودن این مواد اهمیتی داده نمی شود.

جدیدترین نوع مواد قابل استفاده در این صنعت، Urea (اورئو) می باشد.

تولید این محصولات فاز جامد به جامد و با ایجاد تغییر شکل در دما و فشار مناسب می باشد. نسبت به سایر مواد متداول از درجه بهداشتی بالاتری برخوردار می باشد.

همچنین طول عمر این محصولات از سایر محصولات بالاتر می باشد. یکی از برندهایی که از این مواد برای تولید نشیمن و درب استفاده میکند شرکت سنیترا ایتالیا می باشد.

یکی دیگر از اجزاء مهم در انتخاب نشیمن و درب توالت فرنگی، توجه به لولاهای آن و پیچ های نصب آن است.

اصولا دربهای توالت در دو نوع آرام بند و معمولی تولید میشوند.

اخیرا برخی از درب ها بصورت ایزی ریموو (easy remove) طراحی شده اند. این مورد برای شستشو و نظافت سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرکت سنیترا ایتالیا جزو اولین شرکتهایی است که در این محصولات از لولاهایی با قابلیت تنظیم سرعت بسته شدن درب و نشیمن (آرامتر و یا سریعتر) استفاده می نماید. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا درب توالت فرنگی شما با سرعت دلخواهتان تنظیم و عمل کند.

 

انواع توالت فرنگی از نظر ساختار طراحی

به طور طبیعی بسیاری از توالت های فرنگی مصرف کنندگان خاصی دارند. درحالی که برخی دیگر به صورت انبوه و برای استفاده بسیاری از افراد تولید می شوند.

نگاهی به لیست زیر بیندازید تا ببینید کدام نوع توالت فرنگی برای شما مناسب است.

به طور کلی دو طراحی اصلی برای توالت فرنگی وجود دارد:

  • توالت های فرنگی دیواری
  • توالت های فرنگی زمینی

 

الف: توالتهای فرنگی دیواری (والهنگ)

توالت فرنگی های دیواری یا (Wall hung) وال هنگ ها، امروزه به لحاظ ساختاری از اقبال بیشتری نسبت به توالت فرنگی های معمولی یا زمینی برخوردار هستند.

زیرا علاوه بر زیبایی، از حجم و ابعاد کوچکتری نسبت به توالتهای زمینی برخوردار هستند. این امر فضای بیشتری از سرویس را برای ترافیک سرویس در اختیار شما قرار خواهد داد.

مخزن این گونه از توالت فرنگی ها، در دوران ساخت در داخل دیوار سرویس بهداشتی قرار گرفته و این توالت ها بر روی شاسی مخزن پیچ می گردند.

بنابراین شما فقط کاسه توالت را در سرویس مشاهده میکنید. سیستم تخلیه از طریق سیفون قرار گرفته در دیوار و از روی کلیدهای قرار گرفته بر روی دیوار صورت می پذیرد.

این توالتها به لحاظ فاصله ای که از زمین دارند و به راحتی به فضای زیر آن دسترسی وجود دارد جزو توالتهای محبوب قرار گرفته اند.

 

 

ب: توالتهای فرنگی زمینی

توالتهای فرنگی زمینی خود به ۳ نوع تقسیم میگردند:

 

توالتهای فرنگی زمینی یک تکه

توالت فرنگی های یک تکه به توالت فرنگی هایی گفته میشود که مخزن و پن به صورت یک تکه قالب گیری شده اند.

لذا به لحاظ ساختاری از وزن بیشتری برخوردار خواهند بود و لوله فاضلاب از جنس سرامیک ساخته شده و معمولا قطر این لوله ۶ سانتیمتر است.

اغلب توالتهایی که آکس ثابت دارند در این گروه قرار دارند. آکس فاصله مرکز لوله خروجی فاضلاب تعبیه شده بر روی زمین از دیوار پشت توالت فرنگی می باشد.

آکس های استاندارد معمولا ۲۳، ۲۵ و ۳۰ سانتیمتر هستند.

بنابراین قبل از خرید توالت فرنگی از پایین توالت فرنگی موجود در منزل تان فاصله دیوار تا مرکز دریچه تخلیه را اندازه بگیرید.

این کار به شما اندازه تقریبی محل تخلیه را می دهد. در بیشتر موارد، این اندازه ۱۲ اینچ (۳۰ سانتیمتر) می باشد که فاصله استاندارد است.

بیشتر توالت فرنگی هایی که در فروشگاه های لوازم خانه به فروش می رسند را می توان در جای توالت فرنگی که آکس آن با اندازه استاندارد ۳۰ سانتیمتر؛ ۲.۵ سانتیمتر اختلاف دارد نصب کرد.

یعنی اگر اندازه گیری شما بین ۲۷.۵ تا ۳۲.۵ هم باشد می توانید از مدل های استاندارد توالت فرنگی ها استفاده کنید.

اما اگر فاصله مجرای تخلیه تا دیوار ۲۵ یا ۳۵ سانتی متر باشد باید توالت فرنگی را انتخاب کنید که با این فاصله هم خوانی داشته باشد.

 

توالت فرنگی زمینی دو تکه

توالتهای فرنگی دوتکه غالبا توالتهای اروپایی هستند. در این مدل مخزن و پن به صورت جدا گانه از هم قرار دارند و در موقع نصب به یکدیگر نصب میگردند.

به این لحاظ این نوع از توالت فرنگی ها فضای کمتری را اشغال میکنند و قطر لوله فاضلاب خروجی آنها معمولا ۱۰ سانتیمتر است.

اغلب توالت فرنگی هایی که آکس های متغییر دارند در این این گروه قرار دارند. معمولا این توالت فرنگی ها از آکس ۱۰ سانتیمتر الی ۳۳ سانتیمتر قابلیت نصب دارند.

اغلب توالت فرنگی های زمینی دو تکه با خروجی فاضلاب افقی این امکان را به استفاده کنندگان می دهد تا بتوانند خروجی آن را هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی نصب نمایند.

در صورتیکه خروجی فاضلاب بر روی دیوار قرار گرفته باشد، لوله خروجی قابلیت نصب از ۷ سانتیمتر الی ۱۷ سانتیمتر را داراست.

در صورتیکه خروجی فاضلاب بصورت عمودی بر روی زمین قرار گرفته باشد، لوله خروجی سرویس بین ۱۶ سانتیمتر الی ۳۰ سانتیمتر قابل تنظیم خواهد بود.

 

توالت فرنگی زمینی بک تووال (back to wall)

توالت فرنگی بک تو وال به نوعی گفته می شود که فلاش تانک آن بصورت مخفی داخل دیوار قرار دارد و پن آن روی زمین و به دیوار اتصال دارد.

مزیت توالت بک تو وال اشغال فضای کمتر، زیبایی بیشتر و نیز بهداشت بالاتر نسبت به فرنگی های معمول می باشد.

نوع یک تکه گران قیمت تر هستند و نصب شان آسان تر از مدل دو تکه است. تمیز کردن آن ها به خاطر داشتن شکاف کمتر راحت تر است. از نظر عملکردی هر دو تقریبا یکسان هستند.

 

توالت فرنگی زمینی دیواری

 

 

انواع سیستم های شستشو یا فلاش

سیستم شستشو یا فلاش (ریختن آب با فشار) در گذشته با فلاپرهای پلاستیکی انجام می شد.

با گذشت زمان، سیستم های شستشوی جدید و موثرتر برای به حداکثر رساندن اثربخشی و عملکرد با حداقل مصرف آب اختراع شده است و این خیلی خوب است.

اما مشکل این است که اکنون مدل های مختلف بسیاری برای سیستم های شستشوی توالت های فرنگی وجود دارد که هر کدام مزایای خودشان را دارد. این تنوع زیاد پیدا کردن بهترین توالت فرنگی را برای شما سخت می کند.

توالت هایی که سیستم فلاش تحت فشار دارند آب کمتری نسبت به توالت های گرانشی مصرف می کنند.

 

مخزن تک حالته

توالت فرنگی های تک حالته برای دفع یک دکمه دارند لذا آب زیادی در هر بار تخلیه مصرف می کنند. توالت های جدیدتر دارای سیفون دو حالته هستند.

 

مخزن دوحالته

توالت هایی که دارای سیفون دو حالته هستند، این امکان را برای شما فراهم می آورند که بسته به نیازتان از میزان آب کمتر با بیشتر بهره ببرید.

در سیفون های دو حالته از دو دکمه بالای مخزن استفاده می شود. یکی برای شستشوی فضولات مایع استفاده می شود و دیگری برای تخلیه فضولات جامد طراحی شده است.

مزیت فلاش دوحالته این است که آب کمتری مصرف می شود چون در بسیاری از مواقع فلاش قوی مورد نیاز نیست.

برندهای متنوعی از فلاش تانک در بازار موجود می باشد. اما تعداد محدودی از این برندها از سابقه و کارایی مناسبی برخوردارند.

مهمترین آیتم در انتخاب فلاش تانک، انتخاب فلاش تانکهایی با خدمات پس از فروش مناسب و قطعات یدکی میباشد.

پیشنهاد ما به شما در مدل های خارجی استفاده از فلاش تانکهای گبریت آلمان و سنیترا پرتغال برای سیستم های والهنگ و بک تووال می باشد. در مدل های ایرانی شرکت چینی بهداشتی مروارید می باشد.

 

انواع توالت فرنگی از نظر محل قرار گرفتن دکمه‌ی فلاش

انواع سرویس فرنگی از لحاظ قرار گرفتن دکمه فلاش به چهار دسته‌ی کلی زیر تقسیم می‌شوند:

  • قرار گرفتن دکمه‌ی فلاش در کنار مخزن
  • قرار گرفتن دکمه‌ی فلاش در قسمت بالای مخزن
  • قرار گرفتن دکمه‌ی فلاش روی دیوار که بیشتر در توالت‌های فرنگی دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • قرار گرفتن دکمه‌ی فلاش روی ریموت کنترل

 

برخی از انواع جدیدتر توالت فرنگی هوشمند می‌توانند فلاش را به صورت خودکار و بدون نیاز به فشردن دکمه فعال کنند.

 

انواع توالت فرنگی با در نظر گرفتن شرایط بدنی کاربر

توالت‌های فرنگی به طور کلی برای بزرگسالانی بدون مشکل جسمی خاص طراحی می‌شوند.

برخی از انواع آن برای کاربرانی با شرایط بدنی خاص، مانند کودکان، سالمندان، معلولین و …، ساخته می‌شوند.

به عنوان مثال مخصوص کودکان به شکلی طراحی می‌شود که اندازه‌ای کوچکتر داشته و با ساختار بدن کودکان هماهنگ باشد.

ساختار پوشش کاسه‌ی برخی از دیگر انواع توالت‌های فرنگی نیز به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کودکان هم بتوانند از توالت‌های فرنگی معمولی استفاده کنند. البته برای کودکان می توان از درپوش پلاستیکی جداگانه هم استفاده نمود.

به عنوان مثالی دیگر می‌توان به توالت‌ فرنگی مخصوص سالمندان اشاره کرد. این نوع به شکلی طراحی می‌شوند که سالمندان بتوانند به راحتی روی آن‌ها نشسته و برخیزند.

به این منظور پایه‌ی این نوع را بلندتر از نوع معمولی در نظر می‌گیرند. ارتفاع پایه‌ی مخصوص افراد سالمند معمولاً نزدیک به ۷۰ سانتی‌متر است.

 

قیمت توالت فرنگی و سرویس بهداشتی فرنگی

قبل از انتخاب هر قابلیت بهتر است با یک هزینه مشخص شروع کنید. زیرا هر چه انتخاب می کنید باید با میزان بودجه شما همخوانی داشته باشد.

تمامی موارد بیان شده در بالا نشان میدهد که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و هیچ گرانی بی حکمت نیست.

لذا پیشنهاد می شود قبل از مقایسه قیمت محصولات، به اجزاء تشکیل دهنده آنها و همچنین استانداردها و تامین کننده و عرضه کننده معتبر جهت اخذ خدمات و سرویس دقت گردد.

توجه به برند و کشور سازنده نیز از مسائلی است که باید به آن توجه کرد.

بطور کلی برای خرید هر وسیله ای سه سطح قیمت ارزان، معمولی و گران وجود دارد.

توالت های گران قیمت الزاما توالتهای لوکس نیستند.اما با توجه به کیفیت، تکنولوژی تولید محصول، همچنین توجه به مسائل محیط زیستی و ارگونومی از قیمت بالاتری برخوردارند. توصیه می شود به کلیه موارد فوق با دقت توجه گردد.

یکی از بهترین برندهای سرویس بهداشتی در کشور شرکت چینی بهداشتی مروارید می باشد. این برند با داشتن قدمتی چندین ساله و جنس هایی با کیفیت بالا توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید. فروشگاه اینترنتی خانه لاکچری مفتخر است به صورت نماینده مستقیم شرکت مروارید محصولات این شرکت را با قیمت مصوب کارخانه به صورت اینترنتی به فروش می رساند. قیمت ارزان، کیفیت درجه یک و خدمات شرکت مروارید جز مزیت های خرید از این شرکت می باشد.

برای مشاهده قیمت سرویس های بهداشتی شرکت مروارید می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

چینی بهداشتی مروارید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *